A karosszéria javítása akkor válhat szükségessé, ha karosszéria elem karcos, horpadt, korrodált állapotban van vagy erősen megrongálódott karambolos ütközésből kifolyólag.
A biztosítóval történő kárügyintézés szintén a karosszériajavítás részét képezi, amiben szintén állunk rendelkezésére és természetesen minden biztosítóval kapcsolatban állunk.
Különböző mértékű sérülések különböző javítási módot igényelnek:
Kis sérülés:
Azon balesetekre jellemző, ahol a karosszéria külső burkolóelemei (lökhárító, sárvédő, ajtó, fényszóró, lámpa stb.) sérülnek kisebb nagyobb mértékben maradandóan, ami látványos, de viszonylag gyorsan és könnyen javíthatók, kisebb kézi célszerszámokkal.
Közepes sérülés:
Ahol a felszíni elemeken kívül már az önhordó karosszéria vázszerkezetében is maradandó deformációk keletkeznek. Ez elsősorban a felszíni borítóelemekkel csatlakozó teherviselő elemek plusz sérülését jelenti. (Pl.: homlokfal, hátfal, küszöb, hossztartók, ajtóoszlopok, stb. sérülése) Ezen jellegű sérüléseknél úgynevezett dozer-os karosszériahúzatást alkalmazunk, amit mobilan lehet mozgatni.
Súlyos (nagy) sérülés:
A karosszéria alváza azaz önhordó szerkezete jelentős mértékben sérül, deformálódik.(Pl.: elcsavarodás, elhajlás-eltekeredés, tetőtér torzulás, stb.) Ezen felsorolt hibákat legkönnyebben a karosszéria elemek közötti illesztési hézagok változásából lehet következtetni. Itt minden esetben húzató-padon lévő javítást kell alkalmazni, ötvözve az előbb említett kisebb javítási technológiákkal.
A karosszéria javítás alkalmával mindig célszerű arra törekedni, hogy a karosszéria a lehető legnagyobb mértékben nyerje vissza az eredeti, gyári szilárdságát, valamint esztétikai állapotát
Továbbá az alábbi címen is elérhető: http://karosszeria.com/doc13/